Szkolenia team building – technika rozwoju pracowników

Ci, którzy chcą inwestować w ludzi, którzy u nich pracują, sięgają chętnie po najróżniejsze nieodpłatne gry i materiały szkoleniowe typu team building np na tej stronie: http://www.szkolenia-integracyjne.pl . Firmy zajmujące się ich dostarczaniem udzielają też szczegółowych informacji o tym, jak całość ma zostać przeprowadzona. Nie mają one jednak żadnego wpływu na ostateczne rezultaty takich wyjazdów team building, gdyż bardzo dużo będzie tu zależało od trenera, który wszystko poprowadzi.

Naprawdę niewiele takich narzędzi wymaga jakiś wielkich umiejętności, dzięki dołączonej instrukcji osoba dysponująca pewnymi umiejętnościami z pewnością da sobie radę prowadząc spotkania i szkolenia integracyjne. Ale wbrew pozorom na takim trenerze będzie spoczywała spora odpowiedzialność, musi on bowiem w taki sposób wykorzystać materiały, żeby zaspokojono wszystkie oczekiwania uczestników.

Metody, za pomocą jakich prowadzi się szkolenia i wyjazdy i sposoby reakcji osób zajmujących się szkoleniami stanowiły przedmiot wieloletnich badań, które prowadził nieszablonowy w podejściu profesor Maslow. Między innymi udowodnił on, że nawet jeśli na samym początku sposoby reagowania szkoleniowców event sprawiają wrażenie przypadkowych, to jednak w decyzjach, które podejmowali można uchwycić ukryte schematy.

Badacz analizują przeprowadzone badania określił sześć istotnych obszarów, jakie mają za zadanie scharakteryzować wyzwania czekające przez szkoleniowcami. Raczej nie będzie specjalnych przeszkód, aby je zastosować, a mogą być użyte bez względu na okoliczności szkoleń. Thiagarajan podał je w postaci zestawu pytań, jakie należy zadać przed rozpoczęciem spotkania team building.

Pierwsze zagadnienie do analizy to elastyczność prowadzonych warsztatów i tolerowanie ewentualnego naginania reguł, to w dużej mierze zależeć będzie od tego, jaki styl pracy ma dana grupa. Trzeba chwilę się też pochylić nad tempem pracy. Między innymi można uzgodnić sztywne ramy czasowe i ich się trzymać, a można także trochę zwolnić i umożliwić wprowadzenie zmian w harmonogramie.

Bardzo ważny obszar, od którego w dużym stopniu będzie zależał sukces całego przedsięwzięcia, to skoncentrowanie się na celu. Jeśli zespół ma obowiązkowo ukończyć zadania, to trzeba się trzymać się tego dość stanowczo, także podczas podsumowania rezultatów. Równocześnie zespół musi wiedzieć, że cały zakres odpowiedzialności za ten sukces spoczywa na nim, tu pojawia się następny z decyzyjnych aspektów czyli kontrolowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *