Szkolenia integracyjne – metoda rozwoju pracowników

Managerowie, którzy wiedzą o potrzebie inwestowania w w ludzi, których zatrudniają, lubią sięgać po różnego rodzaju darmowe materiały do wyjazdów integracyjnych np w tym miejscu: http://www.szkolenia-integracyjne.pl . Firmy zajmujące się ich dostarczaniem udzielają też szczegółowych informacji o tym, jak za wszystko się zabrać. Na pewno jednak nie będą miały one żadnego wpływu na ostateczne rezultaty takich wyjazdów team building, gdyż za dużo zależeć tu będzie od trenera, który wszystko poprowadzi.

Naprawdę niewiele takich narzędzi będzie wymagać specjalistycznej wiedzy, czytając instrukcję osoba dysponująca pewnymi umiejętnościami z całą pewnością powinna sobie poradzić realizując spotkania i szkolenia team building. Ale tak naprawdę na takim trenerze spoczywa niemały zakres odpowiedzialności, gdyż powinien on w taki sposób wykorzystać materiały, żeby potrzeby zespołu zostały zaspokojone.

Sposoby prowadzenia szkoleń i gier i motywy podejmowania decyzji trenerów prowadzących szkolenia były przedmiotem wielu lat eksperymentów, które nadzorował ceniony w swoim środowisku profesor Kirkpatrick. Udało mu się między innymi odkryć, że jeżeli nawet przy pierwszym spojrzeniu reakcje trenerów team building mają przypadkowy charakter, to mimo wszystko w decyzjach, jakie były przez nich podjęte można uchwycić pewne zależności.

Thiagarajan wykorzystując wyniki badań wyróżnił sześć kluczowych obszarów, które charakteryzują czekające na szkoleniowców wyzwania. Z reguły nie powinno być jakiegoś dużego problemu z ich zastosowaniem, a mogą być użyte we wszystkich sytuacjach. Mają one formę zestawu pytań, które należy zadać na samym początku szkolenia integracyjnego.

Temat, który naukowiec podał jako pierwszy do analizy, to ustalenie zakresu elastyczności prowadzonych warsztatów i tolerancja na próby nagięcia zasad, to w znacznym stopniu będzie zależało od tego, w jaki sposób dana grupa pracuje. Należy pomyśleć też parę chwil nad szybkością pracy. Między innymi można ustalić z góry określony czas u się go trzymać, a można także trochę zwolnić i pozwolić na wprowadzenie zmian w harmonogramie.

Niezwykle istotny obszarem, od którego w dużym stopniu będzie zależał końcowy sukces, to umiejętność koncentracji na celu. Jeżeli zespół ma obowiązkowo ukończyć zadania, to warto się trzymać tego do samego końca, również w ostatecznym podsumowaniu. Równocześnie zespół powinien być świadomy, że cały zakres odpowiedzialności za uzyskanie tego sukcesu będzie na nim spoczywać, w tym momencie pojawia się kolejny aspekt decyzyjny to znaczy kontrola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *