Różne przyczyny bezrobocia w Zabrzu

Różne przyczyny bezrobocia w Zabrzu

Jeśli chodzi o zabrzański rynek pracy to niewątpliwie możemy mówić o dosyć wysokim poziomie istniejącego tutaj bezrobocia. Jednak biorąc pod uwagę ilość miejsc pracy w samym Zabrzu oraz w okolicznych miastach, można się zastanawiać, dlaczego poziom bezrobocia w Zabrzu jest wyższy niż średni jego wskaźnik w całym Województwie Śląskim oraz w całym kraju. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele.

 

Uciekając przed pracą.

W całym kraju bez wątpienia możemy mówić, że rynek pracy jest rynkiem pracodawcy. Bez wątpienia, bowiem mamy więcej osób bezrobotnych niż miejsc pracy. Oczywiście można powiedzieć, że to tylko statystyki i faktycznie coś w tym jest. Ta sytuacja dotyczy także takiego miasta jak Zabrze. Niewątpliwie, bowiem wysoki poziom bezrobocia w tym mieście, a oscyluje on w pomiędzy 14 i 15%, wcale nie oznacza tego, że nie ma gdzie pracować. W samym Zabrzu mamy sporą ilość zakładów pracy, punktów usługowych, mamy centra handlowe, a i w okolicznych miejscowościach tychże miejsc pracy nie brakuje.

 

Przyczyn bezrobocia w mieście należy, zatem szukać nie tylko w niemożności znalezienia odpowiedniej pracy, ale także w zjawisku ucieczki przed pracą i wygodnictwa. Wiadomo, że jeśli mamy przyznany zasiłek dla bezrobotnych, to chcemy go maksymalnie wykorzystać. Nie bierzemy pierwszej lepszej oferty pracy za niskie wynagrodzenie, ale czekamy na coś lepszego. A może w niektórych przypadkach nie ma w ogóle mowy o próbach podjęcia pracy.

 

Widzieliście już gdzie szukać nowych ofert pracy? Zobaczcie ranking Najlepsze strony do szukania pracy w 2018 roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *