Praca w sieciach zaraz po nauce?

Praca w sieciach zaraz po nauce?

Młody człowiek zaraz po ukończeniu studiów poważnie zastanawia się nad przyszłością swojego życia i stara się za wszelką cenę znaleźć odpowiedni dla siebie plan działania zawodowego. Chce z jednej strony zdobyć doświadczenie, z drugiej zaś pragnie normalnie zarabiać, czyli otrzymywać wynagrodzenie za wykonaną pracę. Co w tej sytuacji powinien zrobić?

 

Praca w sieciach to dobry pomysł

Wbrew pozorom praca w sieciach handlowych to bardzo dobry pomysł. Owszem, praca może być ciężka, ale łatwiej jest taką zdobyć na starcie, niż tę wymarzoną, biurową, na wyższym stanowisku. Wobec tego, gdzie się za tym zajęciem rozglądać? Tesco, Carrefour, Biedronka, PSH Lewiatan – to tylko wybrane przykłady. Tam można zdobyć pierwsze doświadczenia w pracy zawodowej i tym samym zapewnić sobie dobry start na przyszłość.

 

Czy w ogóle jest praca w sieciach handlowych?

Raport wskazuje na to, że liczba centrów handlowych w Polsce kształtuje się na poziomie 480. Trzeba pamiętać, że liczba ta nieustannie wzrasta, bo przecież cały czas powstają kolejne. Kiedy tylko na dobre zaistnieją na rynku, pojawią się nowe miejsca pracy, a w sieciach handlowych możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele.

 

Nie ma sensu czekać do końca studiów

Niektórzy nie mają zamiaru czekać do końca studiów. Z uwagi na to, że studiują zaocznie lub ich plan zajęć na to pozwala, decydują się na rozpoczęcie pracy już w trakcie nauki. Zdarzają się osoby, które taką decyzję podejmują na pierwszym roku. To bardzo dobre rozwiązanie. Można szybciej zdobyć praktyki, przydatne nie tylko w dalszej karierze zawodowej, ale również na studiach, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę.

 

Im wcześniej student czy absolwent rozpocznie pracę zarobkową, tym lepiej dla niego i jego doświadczenia. A o takie zajęcie nie trudno. W sieciach handlowych można pracować na różne zmiany. To umożliwia pogodzenie pracy i nauki. Dzięki temu absolwent studiów może myśleć o zmianie miejsca zatrudnienia i tym samym zdecydowanie lepszym stanowisku, także oczywiście, za dużo większe pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *