Praca dla przedstawicieli handlowych

Praca dla przedstawicieli handlowych

Przedstawiciel handlowy to osoba, która odpowiada za prezentację oferty sprzedażowej konkretnych produktów lub usług. Utrzymuje kontakt z klientami, zdobywa nowych. Zajęcie wymaga dużego zaangażowania i umiejętności planowania swojej pracy. Jedni to lubią, inni niekoniecznie. Niektórzy twierdzą, że pozyskiwanie klientów w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne, a często można również zetknąć się z tego powodu z nieprzyjemnymi atakami z ich właśnie strony. Praca handlowca wydaje się więc też niebezpieczna i ciężka. Mimo to wielu chce pracować w tej branży.

 

Przedstawiciel handlowy – oferty pracy

Aktualnie ofert pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego jest całkiem sporo. Każdy, kto interesuje się tym właśnie zajęciem, może znaleźć dla siebie pracę w swojej okolicy. Oferty pojawiają się zarówno w typowych portalach pracy, jak też w serwisach ogłoszeniowych. O pracy handlowca pracodawcy wspominają też na swoich stronach. Dziś także wiele agencji zatrudnienia ma w swojej bazie takie oferty. To chyba jedno z najpopularniejszych stanowisk na rynku pracy. Wystarczy posłużyć się hasłem przedstawiciel handlowy Wrocław lub dopisać inną nazwę miejscowości, aby się o tym przekonać.

 

Narzędzia do pracy zapewnia pracodawca

Praca przedstawiciela handlowego głównie odbywa się w terenie. Jeździ od klienta do klienta, często do potencjalnych klientów i pozostawia tam swoją ofertę produktów, czy usług. Dlatego też pracodawca zapewnia samochód, a także komputer przenośny, telefon służbowy i wszystkie inne materiały biurowe, które są potrzebne w tej pracy. Jeżeli przedstawiciel pozyskuje nowego klienta dla swojej firmy, zwykle otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie, prowizję. Jednak wiadomo, że zasady dotyczące wynagrodzeń mogą być różne, zależnie od firmy – pracodawcy.

 

Przedstawiciel handlowy może mieć ciekawe zajęcie. Niektórzy czują się, jak by mieli własną działalność. Walczą o klientów, samodzielnie ustalają, gdzie i do kogo pojadą, z kim najpierw będą rozmawiać. Jest to praca bardzo samodzielna, ale nie ma co ukrywać, też trudna. Przecież, by dziś pozyskać klienta, trzeba mieć naprawdę wielkie szczęście.

Gdzie szukać ofert pracy dla handlowców? Sprawdź oferty pracy na szukampracy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *