Jak pisać ogłoszenia o pracę – kilka cennych wskazówek

Jak pisać ogłoszenia o pracę – kilka cennych wskazówek

Wydawać by się mogło, że przygotowanie treści ogłoszenia dla pracodawcy, przedsiębiorcy, nie jest trudne, bo takimi sprawami zajmuje się na co dzień, a skoro zatrudnia, to wie, co w takim ogłoszeniu powinno się znaleźć. Tymczasem właśnie pracodawcy popełniają wiele błędów, tworząc to ogłoszenie. Może właśnie to sprawia, że tak trudno jest im szybko znaleźć kogoś na określone stanowisko. W takim razie jak pisać ogłoszenia o pracę?

 

Informacje, które powinny być zawarte

W treści ogłoszenia o pracę warto przedstawić swoją firmę, napisać, czym się zajmuje, w jakiej branży działa. Oczywiście na ten temat wystarczy kilka słów – trzeba napisać krótko i konkretnie. Ponadto należy wyjaśnić, co to za praca, na jakim stanowisku, a także, jakie obowiązki będzie musiał wykonywać przyszły pracownik. Powinno się podkreślić, które umiejętności są wymagane, a jakie mile widziane. Warto, aby pracodawca zamieścił w ogłoszeniu informację, czy będzie kontaktował się z wszystkimi kandydatami, czy po prostu odezwie się tylko do tych, których ofertą jest zainteresowany. Dodatkową, dobrą informacją jest data rozstrzygnięcia, czy wyboru kandydata. Kandydaci chcieliby wiedzieć, do kiedy muszą uzbroić się w cierpliwość i ewentualnie spodziewać się kontaktu w wiadomej sprawie. Wielu przedsiębiorców tego nie robi, ale osoby składające swoje CV zwykle chciałyby również wiedzieć, ile będą zarabiać na danym stanowisku lub chociaż, jakie są widełki wynagrodzenia.

 

Kilka dodatkowych wskazówek

Treść ogłoszenia o pracę powinna być konkretna, ale i spójna, niezbyt długa. Ogłoszenie ma przekazać najważniejsze informacje o pracy na określonym stanowisku w konkretnej firmie, a nie zniechęcać do czytania i zajmować tylko cenny czas. Zawartość ogłoszenia powinna być poprawnie napisana, pozbawiona wszelkich błędów. Warto pewne elementy wytłuścić, powiększyć czcionkę, przygotować tekst tak, aby był bardziej czytelny.

 

Tak przygotowane ogłoszenie i zamieszczone w odpowiednim, popularnym serwisie ogłoszeniowym, czy portalu pracy, ułatwi znalezienie dobrego kandydata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *