Dodawać ogłoszenie o pracę, czy przeglądać zamieszczone – poszukiwanie pracy?

Dodawać ogłoszenie o pracę, czy przeglądać zamieszczone – poszukiwanie pracy?

Osoby, które szukają pracy, zastanawiają się, w jaki sposób to robić – zamieścić ogłoszenie o pracę w jakimś serwisie, czy może lepiej przeglądać poszczególne oferty i składać CV tam, gdzie oferta jest atrakcyjna? Dobre pytanie. Wielu ludzi traci dużo czasu na przemyślenia, a w konsekwencji tego traci szansę na znalezienie naprawdę ciekawego zajęcia.

 

Zamieszczanie własnych ogłoszeń w serwisie

Każdy, kto szuka pracy, może na przykład zamieścić ogłoszenie w serwisie internetowym. Wystarczy, że w tytule wpisze słowo – szukam pracy. W ten sposób, jeżeli pracodawcy szukają pracowników na własną rękę, mogą natknąć się na to ogłoszenie i zainteresować ofertą. Dlatego niektórzy chętnie zamieszczają takie ogłoszenia, ale okazuje się, że szanse znalezienia pracy tym sposobem są raczej marne. Dziś pracodawcy rzadko samodzielnie przeglądają ogłoszenia, aby znaleźć pracowników. Z drugiej strony, kiedy są to ogłoszenia bezpłatne, nic się na tym nie traci. Każdy wobec tego może je zamieścić.

 

Przeglądanie zamieszczonych ogłoszeń

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przeglądanie ogłoszeń zamieszczanych przez pracodawców. Wówczas można od razu przesyłać CV i oczekiwać na odpowiedź. Aktualnie pracodawcy nie mają czasu na to, aby przeglądać ogłoszenia. Zdecydowanie wolą od zamieścić własne ogłoszenie i czekać, aż kandydaci sami zaczną się zgłaszać. Dla nich ta opcja jest wygodniejsza. Dlatego przeglądanie ogłoszeń i aplikowanie na najbardziej interesujące jest lepszym rozwiązaniem i to właśnie zwiększa szansę na szybkie znalezienie zatrudnienia.

 

Tak jak już wiadomo, bezpłatne ogłoszenia nie przyczyniają się do strat. Jeżeli więc ktoś szuka pracy na poważnie i zależy mu na czasie, może nie tylko przeglądać oferty pracy zamieszczone przez pracodawców, ale również samodzielnie zamieścić ogłoszenia pod hasłem – szukam pracy – w kilku różnych serwisach. Jedno z drugim nie koliduje, to zwiększa szanse na zatrudnienie, a nawet przyspiesza ten proces. Dlatego warto wziąć pod uwagę dwie opcje poszukiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 thought on “Dodawać ogłoszenie o pracę, czy przeglądać zamieszczone – poszukiwanie pracy?”