marzec 2012
ZĘBATKA w piątek
W piątek 30.03 odbędą się pierwsze w tym roku i pierwsze w nowym
lokalu UFY warsztaty Projektu Zębatka. Zapraszamy na tradycyjne
wspólne łatanie dętek. W programie nauka wymiany opon i dętek i nauka
łatania dziurawej dętki.

Klucze i łatki mamy my. Wy weźcie tylko swoje rowery, 3zł składki na
materiały i oczywiście dobre humory;)

Ponieważ dętkowych warsztatów zrobiłyśmy już sporo, tym razem
zapraszamy nie tylko kobiety.

30.03 (piątek), 18:00-20:00
UFA, ul. Nowolipki 20
(wejście z lewej strony budynku, żółte blaszane drzwi)
więcej o zebatkce:
http://zebatka.u-f-a.pl/
 
warsztaty kobiecych pieśni tradycyjnych

już w najblizszy wtorek, 27.03.2012 , o godz. 18:30

kolejna odsłona warsztatów kobiecych pieśni tradycyjnych!


wiwat Maniu wiwat, wiwat Maniu nasza

a gdzieżeś podziała dzieciąteczko Jasia

skąd wy chłopcy wiecie, że ja miałam dziecie

a ja jestem czysta jak róża w bukiecie


-praca nad emisją głosu

-przygotowanie muzyczne nie jest konieczne

-będziemy śpiewać o miłości, samotności, smutku, aborcji


prowadzi: Lena Rogowska – animatorka kultury, trenerka antydyskryminacyjna, raperka, autorka projektów artystycznych skierowanych do dziewcząt z zakładu poprawczego w Falenicy.


wstęp wolny

 
dziewczęta z Nowolipek dziś na Nowolipkach!

7 25.03.2012 niedziela, godz. 18:00Zapraszamy na filmowe spotkanie dla sąsiadek, sąsiadów oraz osób sympatyzujących z UFĄ.

Leniwa niedziela zobowiązuje, tak samo jak adres,

obejrzymy więc wspólnie film „Dziewczęta z Nowolipek”.

ZAPRASZAMY!


 
demonstracja w obronie squatu ELBA
ze strony elba.bzzz.net
NIE MA ELBY BEZ OGNIA! ELBA ZOSTAJE!
Koniec wyrzucania na bruk lokatorów i kultury niezależnej.

To się wydaje takie normalne. Korporacja wykupuje teren i może na nim robić co  się jej żywnie podoba. Zbudować zakład przemysłowy, biurowiec albo pole golfowe. Nikt i nic nie jest w stanie tego procesu powstrzymać...

A co, jeśli na wykupionym terenie znajduje się znane na całym świecie centrum kulturalne, z którego korzystają tysiące osób? Co jeśli interes społeczny stoi w konflikcie z egoistycznymi planami firmy? Firmy, która obłudnie reklamuje się jako "produkująca w warunkach bezpiecznych dla społeczeństwa, prowadząc otwarty dialog ze wszystkimi zaangażowanymi stronami". I gdzie ten dialog? Nie ma dialogu, jest natomiast "prawo portfela". Firma Stora Enso jest znana ze swojej bezkompromisowej polityki zysków kosztem ludzi i środowiska.

Normalność zaczyna się w rzeczywistości wtedy, gdy procesy miejskie pokrywają się z interesem społecznym. ELBA jest odpowiedzią na istniejący od lat w W-wie problem mieszkaniowy, który zaczyna się na braku jakiejkolwiek wizji władz miasta w kwestii polityki lokalowej, a kończy bandyckimi procesami gentryfikacji. Ofiarami - najubożsi mieszkańcy miasta. Najdobitniejszym przykładem - ciągłe eksmisje na bruk warszawskich lokatorów. Metodami - wyważenia drzwi, podpalenia kamienic... podpalenia mieszkańców. Nigdy nie zapomnimy historii Jolanty Brzeskiej! Próba eksmisji Elby jest niczym innym jak kolejnym atakiem na "taniość i przaśność", która warszawiakom najwyraźniej się nie należy. Logika "najpierw zyski, potem ludzie" jest lejtmotywem polityki władz miasta. Należy tę logikę odwrócić!

Warszawa jak każde miasto na świecie potrzebuje przestrzeni kultury alternatywnej. Elba jest taką przestrzenią i miastu nie wolno zignorować kulturotwórczego i społecznego potencjału jej działalności. Próba zamknięcia Elby jest próbą zniszczenia jednego z największych zagłębi kultury alternatywnej w Polsce. Ten proces należy powstrzymać!

Dlatego wychodzimy na ulice. Jeżeli walka o squat "Elba" to walka o sprawiedliwość społeczną,to my wszyscy jesteśmy Elba!
Miasto to nie supermarket!
ELBA to nie przeterminowany towar, który można wyrzucić na śmietnik!
NIE MA ELBY BEZ OGNIA!

DEMONSTRACJA W OBRONIE ELBY
Plac Bankowy, pod Ratuszem godz.17
 
...O TYM, TYM, CZEGO PSYCHOLOGIA MOŻE NAS NAUCZYĆ O SKUTECZNYM AKTYWIZMIE
28.03.2012 środa godz. 18:00
WYKŁAD
...O TYM, TYM, CZEGO PSYCHOLOGIA MOŻE NAS NAUCZYĆ O SKUTECZNYM AKTYWIZMIE


W trakcie spotkania chciałabym omówić główne tezy książki Nicka Cooney: "Change of Heart: What Psychology Can Teach Us About Spreading Social Change". Jest to książka dość przełomowa i wręcz obowiązkowa dla osób, które zajmują się walką o zmiany społeczne - uczy w jaki sposób modelować swój przekaz aby możliwie najskuteczniej trafiał do ludzi i rozstrzyga (w oparciu o badania) wiele debat dotyczących skuteczności niektórych popularnych strategii stosowanych przez aktywistów i aktywistki."

Wykład poprowadzi Dobrusia Karbowiak, weganka, feministka, współautorka internetowego bloga http://laikazine.wordpress.com/
 
OŚWIADCZENIE KOLEKTYWU UFA W SPRAWIE PRÓBY LIKWIDACJI SQUATU "ELBA"
W ubiegły piątek 16.03.2012 miała miejsce próba ewikcji squatu ELBA,najdłużej działającego w Warszawie niezależnego centrum kultury. Nowy najemca terenu należącego do firmy Stora Enso, przy wsparciu firmy ochroniarskiej SKRZECZ, a następnie policji, chciał pozbyć się osób zamieszkujących budynki. Działanie, jak się szybko okazało, było bezprawne, najemca nie posiadał bowiem stosownego nakazu i sam był zaskoczony tym, jak szybko zmobilizowały się sympatyczki i sympatycy squatu ELBA. Wiele osób przybyło, aby bronić ELBY, i tylko ich opór wobec bezprawnego postępowania najemcy, ochroniarzy oraz policji doprowadził do tymczasowego odstąpienia od działań.

W całej sytuacji oburza nas nie tylko przedmiotowe, brutalne potraktowanie osób mieszkających w squacie ELBA, o których obecności i działaniach właściciel terenu wiedział od dawna, ale przede wszystkim to, że w obecnym systemie prawo własności góruje nad wszelkimi innymi prawami. Zadziwiają też niewspółmierne środki przygotowane przez policję w celu stłumienia pokojowego, spontanicznego protestu. Armatki wodne, gaz łzawiący, pałki, tarcze, były jedynym, poza nawoływaniem do opuszczenia "nielegalnego zgromadzenia", komunikatem od policji, bowiem żaden funkcjonariusz ani funkcjonariuszka, mimo takiego obowiązku, nie wylegitymował/a się przed demonstrantami.

Zatrważająca jest również w tej całej sytuacji ignorancja władzy, przede wszystkim zaś prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która wykazała się kompletną ignorancją jeśli chodzi o kulturę alternatywną - istotnego komponentu wszelkich działań kulturotwórczych. Skandaliczne i kompromitujące jest chociażby przyrównanie przez nią squatu do noclegowni. Przypominamy, iż niedawno pani prezydent usilnie walczyła o miano "Europejskiej Stolicy Kultury" dla Warszawy. Być może dobrze się stało, iż tytuł ten Warszawie nie został przyznany, jeśli władze miasta nie znają podstawowych pojęć z zakresu kultury i animacji społeczno-kulturalnej.
Jako Kolektyw UFA wiele razy współpracowałyśmy z ELBĄ przy rozmaitych wydarzeniach społeczno-kulturalnych i współpraca ta zawsze układała się bardzo dobrze. Doceniamy działania squattersów, którzy przez organizowanie licznych warsztatów, pokazów filmów i koncertów walczą z wszelkimi formami dyskryminacji. Jesteśmy oburzone tym, jak potraktowano w tym mieście osoby tworzące alternatywne miejsce kultury nie nastawione na zysk. Każdego roku tysiące osób z całej Polski, i nie tylko, brało udział w licznych wydarzeniach organizowanych w tym miejscu. Dlatego też w pełni solidaryzujemy się z kolektywem ELBA i będziemy wspierać jego działania mające na celu utrzymanie squatu w tym właśnie miejscu. Elba zostaje!
Kolektyw UFA
 
ELBA ZOSTAJE-UFA POPIERA!
Oświadczenie kolektywu ELBA z dnia 18 marca 2012 r.

z11366507q

W związku z piątkową (16.03.2012r.) próbą eksmisji Skłotu ELBA wyrażamy swoje oburzenie bezprawnym działaniem policji i agencji ochroniarskiej „Skrzecz”.

Eksmisja skłotu była nielegalna, nie miała bowiem podstawy w postaci wyroku sądowego. Od 4 lat za wiedzą właściciela użytkujemy ten teren, wykorzystując go jako miejsce do organizowania koncertów, wystaw, festiwali, przedstawień teatralnych, dyskusji politycznych i szeroko rozumianej działalności społecznej. Na terenie Skłotu ELBA działa pracownia sitodruku, sala prób, sala gimnastyczna, ściana wspinaczkowa, ciemnia fotograficzna, warsztat rowerowy, klub filmowy, Freeshop. Skłot ELBA oprócz funkcji społeczno-kulturalnej spełnia również zadania edukacyjne. Wszystkie te inicjatywy są bezpłatne i otwarte dla wszystkich a informacje o nich publikujemy na oficjalnej stronie skłotu ELBA.

 
MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ WALKI Z RASIZMEM- POKAZ FILMU COMBAT GIRLS
Warszawskie spotkanie w ramach Międzynarodowego wwa_22
Tygodnia Walki z Rasizmem odbędzie się 22.03.2012 (czwartek)
o godz. 20:30 w siedzibie kolektywu UFA, ul. Nowolipki 20,
(wejście od tyłu budynku, żółte drzwi).

W ramach spotkania

- otwarty pokaz filmu "Combat Girls. Krew i honor"

- dyskusja wokół filmu

- rozmowa nt. wyjazdu do Lublina na demostrację antyrasitowską 24 marca o godzinie 14.00, która odbędzie się z okazji Międzynarodowego Tygodnia Walki z Rasizmem [ http://www.facebook.com/events/106877256110377/ ]

- poczęstunek

Dziękujemy polskiemu dystrybutorowi filmu, firmie Spectator na umożliwienie pokazu filmu podczas spotkania.

bezpłatny pokaz filmu 'Combat Girls. Krew i honor' jest możliwy dzieki dystrybutorowi - firmie SPECTATOR [ http://www.facebook.com/
Spectator.WiecejNizKino?ref​=ts ]
 
obejrzyj wystawę DZIEWCZYNY TEŻ RYSUJĄ KOMIKSY!
Ominęła Cię ufowa parapetówka a baaardzo chcesz zobaczyć wystawę z projektów "Dziewczyny też rysują komiksy"? Jest jeszcze szansa! Przynajmniej do końca marca zaplanowałyśmy dyżury podczas których możesz wpaść i pooglądac komiksy. Poniżej daty i godziny, zapraszamy! Oraz info o wystawie!

17.03 godz 15:00-18:00
20.03 godz 16:00-18:30
21.03 godz. 16:00-19:00
23.03 godz 16:00-19:00
24.03 godz 16:00-19:00
27.03 godz 16:00-18:30
29.03 godz 16:00-19:00
30.03 godz. 16:00-19:00
31.03 godz 16:00-19:00
1.04   godz  16:00-19:00
 
20.03.2012 godz. 18:30 UFA
wiwat Maniu wiwat, wiwat Maniu nasza
a gdzieżeś podziała dzieciąteczko Jasia
skąd wy chłopcy wiecie, że ja miałam dziecie
a ja jestem czysta jak róża w bukiecie

warsztaty polskich kobiecych pieśni tradycyjnych
praca nad emisją głosu
przygotowanie muzyczne nie jest konieczne
będziemy śpiewać o miłości, samotności, smutku, aborcji
prowadzi: Lena Rogowska – animatorka kultury, trenerka antydyskryminacyjna, raperka, autorka projektów artystycznych skierowanych do dziewcząt z zakładu poprawczego w Falenicy.
20.03.2012 wtorek, godz. 18:30 UFA, ul. Nowolipki 20
wstęp wolny
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2

UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama