listopad 2011
wykład!

24.XI o godz. 17:00 zapraszamy do Klubu na Andersa na spotkanie z Kasią Czerwonogórą.

spotkanie w ramach projektu "Warkocze M."

"Muranów to w żydowskiej historiografii jeden z symboli żywej, różnorodnej i gęsto zaludnionej żydowskiej przedwojennej dzielnicy. W latach 20-tych i 30-tych jej ulice wypełniali chasydzi i ortodoksyjne Żydówki, komunizujący działacze i aktywistki, osoby związane z ruchem socjalistycznym i syjonistycznym. To tu miały swoje adresy kobiece kółka samokształceniowe, szkoły dla dziewcząt, kawiarnie gdzie występowały artystki i instytucje, gdzie pracowały działaczki społeczne...

 
wykład w ramach warkoczy

6.XI godz. 17:00 klub vege miasto ul. chmielna 9a, wejście od podwórkasin ttulo-1

Na naszym kolejnym spotkaniu w ramach projektu "Warkocze M." o komiksie kobiecym i kobietach w komiksie opowie Sylwia Kaźmierczak, autorka kultowej strony internetowej www.comixgrrrlz.pl, pomysłodawczyni antologii komiksów lesbijskich "Bostońskie małżeństwa", która od lat zajmuje się komiksem i animuje scenę komiksową.

"Początki rysunkowych opowieści skierowanych do kobiet d
atuje się na latach 40. XX wieku.

 
co w warkoczach?
rewers malyWykłady Haliny Gąsiorowskiej o teorii komiksu (spontaniczny, zaplanowany tydzień przed, ale niezwykle udany) oraz Jana Jagielskiego (udany, mimo niedogodności technicznych)  już za nami, zapraszamy więc na kolejne wydarzenia. Szczególnie, że te najbliższe zapowiadają się przede wszystkim plastycznie!
W najbliższy czwartek 3.XI spotykamy się w Centrum Edukacyjno -Kulturalnym "Karmelicka" przy ul. Karmelickiej 26 na warsztaty plastyczne, które poprowadzi Miłka.

W czwartek 10.XI spotkamy się natomiast z rysowniczką Olgą Wróbel, która poprowadzi warsztaty komiksowe.

Natomiast 17.XI warsztaty komiksowe poprowadzi Beata Sosnowska-również rysowniczka, artystka, oraz uczestniczka naszego projektu!

Dodatkowo zapraszamy w najbliższą niedziele 6.XI do klubu VEGE MIASTO, ul. Chmielna 9a (budynek w podwórzu) na wykład Sylwii Kaźmierczak, znawczyni komiksu kobiecego, autorki legendarnej strony comixgrrlz. Wykład oczywiście o komiksie kobiecym, wstęp wolny.

Wszystkie nasze spotkania zaczynają się o godz. 17:00, zapraszamy!!!

Opowiedz o nich swojej mamie, cioci, babci, sąsiadce, bo to projekt międzypokoleniowy! :)

Z przyjemnością informujemy również, że nasz poprzedni projekt "My, Kobiety Muranowa", który m.in. był opisywany na portalu PLATFORMA KULTURY został doceniony i zostanie zaprezentowany w publikacji Narodowego Centrum Kultury!

Więcej spotkań...:

 


UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości i 1 użytkownik 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama