wrzesień 2010
MY, KOBIETY MURANOWA 2010

Zapraszamy do oglądania też filmów o innych projektach realizowanych w całej Polsce w ramach programu "Seniorzy w Akcji", prowadzonego przez Twarzystwo Inicjatyw Twórczych "Ę" oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

 
 
4-5.09 "Powiedz powieść drogi"

Od ciała przez seks do tożsamości z Michelle Tea – warsztaty pisania i literackiej ekspresji

Jak pisać o przygodach ciała, przełamać tabu literackich i językowych norm, bezpretensjonalnie i otwarcie opowiadać o seksie, przelać na papier nienormatywne doświadczenia, znaleźć własny język, tak jak szuka się własnej tożsamości?

Jak wykrzyczeć, wyszeptać, wycisnąć, wyrzucić z siebie, wyśpiewać swój tekst? Jak go prezentować przed publicznością, jak przeczytać, powiedzieć, artykułować?

Warsztaty poprowadzi Michelle Tea, założycielka legendarnej grupy kobiecego i queerowego slamu „Sister Spit”, poetka, performerka i pisarka, organizatorka literackiego życia San Francisco – po raz pierwszy w Polsce!

W czasie dwudniowych warsztatów Michelle opowie nam o początkach kobiecego slamu w USA, o blaskach i cieniach bycia pisarką queer, poćwiczy z nami czytanie przygotowanych w czasie spotkania tekstów.

Warsztaty będą tłumaczone na język polski. Wstęp wolny! Za to liczba miejsc ograniczona J zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy! Anu Czerwińska, Agnieszka Weseli/Furja, współpraca: UFA

4-5 września, sobota-niedziela, 17.00-20.00, Sen Pszczoły, Inżynierska 3 (uwaga, godziny zostały zmienione!)

 

Podczas pobytu Michelle Tea w Polsce odbędzie się również organizowane przez pismo „Furia” spotkanie wokół powieści Valencia, której polskie tłumaczenie właśnie powstaje. Zapraszamy w piątek 3 września o 19.00 do Nowego Wspaniałego Świata!

 
 

***

W 1994 roku Michelle Tea zapoczątkowała  Sister Spit All Girl Open Mic (Ślina Sióstr, wolny mikrofon dla dziewczyn) – kobiece spotkania slamowe w San Francisco, które stały się ważną alternatywą dla bardzo wtedy popularnej, seksistowskiej i zdominowanej przez mężczyzn miejskiej sceny poetyckiej. Spotkania Sister Spit stały się miejskim przebojem i odbywały się raz w tygodniu przez dwa długie lata.

 


UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama