info
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY FOTO DO UFY!

Fotografowanie jest dla mnie jedna z najbardziej emocjonujących czynności. Postanowiłam poprowadzić warsztaty, na których (mam nadzieje) przyjemnie i owocnie spędzimy czas. Podzielę się swoją wiedzą techniczną i doświadczeniem i wspólnie poszukamy inspiracji.

Zajęcia są dla osób, które nie bardzo orientują się, co zrobić z aparatem i po co w nim te różne przyciski (oprócz migawki). Grupa ok. 10-osobowa.

Start: wakacje.( już zaraz)

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Decyduje kolejność zgłoszeń albo siła argumentacji.

Marta Zabłocka

ufa, nowolipki 20, warszawa
aparatniejest
 
WEGAŃSKIE ŚNIADANIE MISTRZÓW
1 lipca 2012
10:00
w UFiE

WEGAŃSKIE ŚNIADANIE MISTRZÓW
Czyli pyszny, wegański potluck dla aktywistek i aktywistów. W porze śniadaniowej czyli o godz. 10 :)

Zapraszam wszystkich, którzy działają lub chcą działać na rzecz zwierząt. Spotykamy się aby dobrze zjeść, lepiej się poznać, porozmawiać oraz zmotywować się do działań na rzecz zwierząt. :)

Przynosimy ze sobą, jak zawsze, wegańskie jedzenie i głowę pełną dobrych pomysłów.

Do zobaczenia!
 
warkocze!
Finał "Warkoczy" za nami! Dziękujemy wszystkim za przybycie, wsparcie, miłą atmosferę, pyszne frykasy... Uczestniczkom dziękujemy za zaufanie i wsparcie, było extra razem pracować. I to na pewno nie koniec:)
O naszym finale ślicznie napisała Olga Wróbel na swoim blogu.
My wrzucamy zaś kilka zdjęć (dzięki za nie dla Marty Zabłockiej i Beaty Sosnowskiej), więcej znajdziecie na naszym facebooku:)
 
wielkie porządki!
W środę w ufie wielkie sprzątanie! masz chilę? wpadnij, czyścimy ufę przed sobotnim finałem warkoczy oraz kontrolą z zgn'u :)
20.06 godz 15:00
 
FINAŁ PROJEKTU WARKOCZE M. 23.06.2012
Zapraszamy serdecznie na imprezę finałową projektu "Warkocze M.".

warkocze grafika net femPrzez 9 miesięcy w międzypokoleniowej grupie zgłębiałyśmy historie kobiet z Muranowa oraz sztukę komiksową. Podczas wspólnych spotkań uczyłyśmy się rysować, planować kadr, pisać scenariusze komiksów, jak również poznawałyśmy historię kobiet będących przynajmniej przez pewien czas związanych z Muranowem.

Zwieńczeniem projektu jest publikacja zawierająca efekty naszej wielomiesięcznej pracy. Będą to oczywiście komiksy, w których przeplatają się herstorie nasze z herstoriami kobiet z przeszłości. Całość publikacji wzbogaciłyśmy naszymi wypowiedziami, zdjęciami z zajęć oraz szkicami i pierwszymi rysunkami.

Finał rozpoczniemy dyskusją „Dlaczego warto zajmować się historią kobiet?”. W rozmowie wezmą udział: Ewa Furgał – redaktorka trzech tomów książki „Krakowski Szlak Kobiet. Przewodniczka po Krakowie Emancypantek.”, członkini Fundacji Przestrzeń Kobiet, herstoryczką, trenerka antydyskryminacyjna. Sylwia Chutnik – Przewodniczka miejska, autorka książek „Kieszonkowy Atlas Kobiet” i „Warszawa Kobiet”, prezeska Fundacji MaMa.
Podczas finału będzie można również obejrzeć wystawę naszych prac i zdjęć. Poza tym piknik, miła atmosfera oraz wegetariańskie i wegańskie przysmaki.

Zapraszamy serdecznie!
23 czerwca 2012 roku
Start godz. 17:00.
UFA
ul. Nowolipki 20, Warszawa
Więcej informacji: www.kobietymuranowa.u-f-a.pl


Projekt „Warkocze M.” był realizowany w ramach programu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", oraz finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
 
DISKO, DISKO TO DLA MNIE WSZYSTKO!
Disko, disko to dla mnie wszystko!
Po małej przerwie kolektyw UFA ma zaszczyt zaprosić na kolejną imprezę z cyklu: domówka w Eufemii, czyli zbieramy na czynsz.

Zagra na żywo:
TopLes – jedyny i niepowtarzalny zespół lesbopolo i gejbit. Nie dość, że piękne, mądre i fajne, to jeszcze utalentowane. Odkrycie roku – nie możesz tego przegapić!

Zagrają z płyt:
Wyrodna – gwiazda niejednej prywatki, królowa gramofonów, w tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie działalności scenicznej.
Godzilla Hefner – z niejednego pieca grała, zepsuła komputer, więc wróciła do winyli.
Zecik – mistrzyni płynnych przejść, parkiet rozgrzewa do czerwoności w 15 sekund, puszcza tylko swoje ulubione piosenki.
Wania – ma parcie na estradę, podobno jej zdjęcie ma być na okładce najnowszej „Repliki”.
Agi – weteranka domówek, posiada słuch absolutny i najwięcej mp3 w mieście.

Atrakcją wieczoru będzie też disco polo karaoke!

Przybywajcie tłumnie.

Start 21:00
Wstęp: 10-15zł – same_i wybieracie!
Klubojadalnia Eufemia, Krakowskie Przedmieście 5 (na tyłach ASP)
 
wycieczka - Muranów w oparach awangardy
Miejsce spotkania: Blok - Al. Solidarności 64
Data: 21 VI – czwartek, godz. 18 sta.
Wstęp wolny

Pierwsze socjalistyczne osiedle, idealne miasto ogród – jak dziś wygląda osiedle zaprojektowane przez  Bogdana Lacheta na gruzach getta? I  jak żyje się jego mieszkańcom i mieszkankom? Spacer będzie miał formę interaktywnego spotkania, gdyż wezmą w nim udział wieloletnie mieszkanki dzielnicy, uczestniczki projektu „Warkocze M.”. Wiele z nich pamięta czasy odbudowy Warszawy.
Odwiedzimy miejsca charakterystyczne dla osiedla Muranów i ważne dla lokalnej społeczności – podwórka, zapomniane skwery i ulubione kawiarnie.
Wycieczka rozpocznie się wizytą w Instytucie Awangardy, a zakończy podziwianiem budynku – zdobywcy tytułu Mister Warszawy z 1960 r.
Wycieczkę poprowadzi Katarzyna Chudyńska – Szuchnik, przewodniczka miejska nr. Legitymacji 1449.
Spacer jest częścią projektu „Warkocze M.” realizowanego przez Fundację Centra/ Kolektyw UFA a finansowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach projektu „Seniorzy w Akcji”.
 
30/6 szałas kobiet
SZAŁAS KOBIET 30.06.2012
start 16:00 UFA
Kręgi kobiet" lub "Szałasy kobiet" istnieją od wieków i pojawiają się do dziś w różnych kulturach świata, pełniąc ważną społeczną rolę. Krąg Kobiet czy Szałas Kobiet przeznaczony jest tylko, jak sama nazwa wskazuje dla kobiet. Jest przestrzenią intymności i bliskości, w której kobiety mogą się przed sobą otworzyć , wygadać, nauczyć czegoś, doświadczyć na nowo siebie. Celem tych cyklicznych spotkań jest stworzenie przestrzeni, w której na kształt dawnego zwyczaju, kobiety spotykałyby się w kręgu, wpierając swój rozwój poprzez wymianę doświadczeń.

W społeczeństwach plemiennych, niezindustrializowanych oraz w czasach gdy społeczności były mniejsze a tym samym ludzie bliżej siebie, kobiety cyklicznie siadały w kręgu i wymieniały się swoimi przemyśleniami, omawiały bieżące wydarzenia, omawiały problemy plemienia, pomagały sobie nawzajem, uczyły się od siebie oraz co jest najważniejsze tworzyły między sobą siostrzane więzi.

Zatem wspólnie będziemy miały możliwość stworzenia czegoś na ten kształt.

Zapraszam Wszystkie z Was, które są zainteresowane rozwojem osobistym, doświadczaniem siebie i swojej kobiecości oraz poznaniem innych kobiet w celu wymiany doświadczeń, spostrzeżeń etc.

Do zobaczenia!

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3

UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości i 1 użytkownik 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama