polecamy festiwal anarchofeministyczny w Krakowie 7-9.XII.2012
Kolektyw KIKIMORA Zaprasza na TA.TU.FESTĘ, 3-dniowy festiwal anarchofeministyczny obejmujący m.in. warsztaty, koncerty i akcje bezpośrednie. Festiwal robiony przez kobiety w sposób niehierarchiczny i oddolny. Jednym z punktów naszego programu będzie warsztat i dyskusja na temat tatuażu. Chcemy przeciwstawić nasze działanie komercyjnym, mainstreamowym i niestety często seksistowskim imprezom tego typu. Podczas imprezy można będzie uczestniczyć w różnych warsztatach, nabyć sporo ciekawych rzeczy, ale przede
wszystkim spotkać się, nawiązać kontakty i zajebiście się bawić!


PIĄTEK (7 XII):

*Warsztat anarchizm i miłość - prowadzenie: Zosia
Ten warsztat będzie próbą spojrzenia ma miłość i relacje z
anarchistycznej i antykapitalistycznej perspektywy. Spróbujemy
zastanowić się na hierarchicznością naszych stosunków oraz na
obecnością przemocy w naszym myśleniu o miłości i sposobach
traktowania partnerek i partnerów w relacjach. Kiedy przydarza nam się coś bolesnego, jesteśmy nauczone przez społeczeństwo by zamknąć nasze doświadczenie w sferze prywatnej. Pozwala nam się płakać i narzekać ale nie wolno mówić o tym w polityczny sposób. Chciałabym podzielić się zatem kilkoma przemyśleniami i doświadczeniami ale również stworzyć bezpieczniejszą przestrzeń do wymiany herstorii i historii i postarać się spojrzeć na nie z innej strony. Celem tego warsztatu jest stworzenie anarchistycznego i antykapitalistycznego podejścia do miłości, związków i seksu. Co stało się dla nas tak oczywiste, że dłużej już nad tym nie rozmyślamy?


Koncert:
*MIRAŻ (Lublin, Warszawa) - Kurwy, wino i pianino. Czteroosobowy zespół lubelsko-warszawski. Mocne polityczne teksty, feministyczny przekaz a do tego szybki punk z chwytającymi za serce melodyjkami. Niedługo nakładem NNNW ukaże się debiutancki LP.
więcej informacji: www.myspace.com/mirazgirls

*TopLes - Lesbopolo (Warszawa, Krakow, Kacze Bagno)
http://www.facebook.com/pages/TopLes/126673640767097?ref=ts

*ZYTA CELULIT (Warszawa) Dwie dziewczyny zaczęły rapować, a, że zajmują się działaniami antydyskryminacyjnymi, to teksty mają o tym właśnie. Udany debiut na malutkich urodzinkach UFY.


*djane Tigre Chay Le (Berlin)

*performance fifi bonlady(Berlin)

+ rodzynek:)


SOBOTA (8 XII):

*Warsztaty zinowo-komiksowe - prowadzenie: Bordowa autorka Siostry Jolanty
Podczas warsztatu uczestniczki i uczestnicy przyjrzą się różnym technikom, formatom, pomysłom na wykonanie, ale również tematom podejmowanym przez autorki i autorów. Spróbują też stworzyć własne ziny. Można przynosić gotowe materiały do działania – teksty, komiksy, rysunki. Na miejscu również do obejrzenia zbiory zinowe oraz distro.
(http://comixgrrrlz.pl/tag/bordowa/; www.xcnpx.blogspot.com)

*Warsztat podstawy techniki tatuażu - prowadzenie: Dominika
Chcesz zacząć tatuować, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Na warsztatach otrzymasz podstawowy plik informacji, który umożliwi ci wzięcie maszynki w swoje ręce!

*Warsztaty free style rapping - prowadzenie: Bordowa
Wychodzę z założenia że rapować może każda i każdy.
A jak się jeszcze ma zaplecze pankowe czy feministyczne, to robi się bardzo obiecująco... Jak się nie ma to też bez obaw-otaczający świat oferuje wiele tematów i szybko nakręca do wykrzyczenia światu swoich komentarzy, na przykład w formie rapowanych piosenek.
Podczas warsztatu popracujemy m.in. nad dykcją, długim oddechem, tekstami, rymami i rytmami. I zrobimy kilka piosenek, a co!
(http://www.widok.wpek.pl/kulturalna_warszawa_new/wpek,3,1437.html?locale=pl_PL)


*Warsztat/dyskusja anarchofeminizm - prowadzenie: Kulka, Tamara

Koncert:
*ILINX (Kopenhaga, Lwów) - dwie queerowe punkówy z Kopenhagi i Lwowa, grają prostą polityczną muzykę, całkowicie DIY, ich utwory są oparte na przyjaźni. Na swoje gigi dojeżdżają stopem, pożyczają gitary od znajomych i marzą o skłotowaniu zamków. Więcej informacji: http://ilinx.bandcamp.com/ ; http://www.youtube.com/watch?v=liL99Ii4wHo

*CURIE (Lwów, Ukraina) Nazwa zespołu powstała na cześć znanej naukowczyni Marii Curie Skłodowskiej. Tworzą go 3 dziewczyny z różnych stron Ukrainy. Obecnie mieszkają i tworzą we Lwowie. Dlatego, że każda z nich ma różne zamiłowania muzyczne, muzyka, jaką grają to mieszanina ich odmiennych upodobań. Na brzmienie składają się wyselekcjonowane dźwięki z poszczególnych gatunków, począwszy od punk rocka, poprzez elektro, skończywszy na minimalizmie. Jak same mówią o sobie: "nasza muzyka to takie dźwięki, którymi przyjemnie jest eksperymentować”. Wybuchowa mieszanka elektropunka, elektroclashu i popu. Więcej informacji: www.myspace.com/thecurieband

After;
*DuPaKa (Kraków, Warszawa, Berlin) Obciachowe hity lat 90' i 80 z lekkimi refleksami nieświeżych przebojów współczesności

NIEDZIELA (9 XII):

*Warsztat ruch autentyczny - prowadzenie Asia
*Warsztat szablonowy - prowadzenie:

A także podczas całego festiwalu będą stoiska z distrem, filmy i pchli targ.


Zapraszamy!
 

UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości i 1 użytkownik 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama