polecamy festiwal anarchofeministyczny w Krakowie 7-9.XII.2012
Kolektyw KIKIMORA Zaprasza na TA.TU.FESTĘ, 3-dniowy festiwal anarchofeministyczny obejmujący m.in. warsztaty, koncerty i akcje bezpośrednie. Festiwal robiony przez kobiety w sposób niehierarchiczny i oddolny. Jednym z punktów naszego programu będzie warsztat i dyskusja na temat tatuażu. Chcemy przeciwstawić nasze działanie komercyjnym, mainstreamowym i niestety często seksistowskim imprezom tego typu. Podczas imprezy można będzie uczestniczyć w różnych warsztatach, nabyć sporo ciekawych rzeczy, ale przede
wszystkim spotkać się, nawiązać kontakty i zajebiście się bawić!


PIĄTEK (7 XII):

*Warsztat anarchizm i miłość - prowadzenie: Zosia
Ten warsztat będzie próbą spojrzenia ma miłość i relacje z
anarchistycznej i antykapitalistycznej perspektywy. Spróbujemy
zastanowić się na hierarchicznością naszych stosunków oraz na
obecnością przemocy w naszym myśleniu o miłości i sposobach
traktowania partnerek i partnerów w relacjach. Kiedy przydarza nam się coś bolesnego, jesteśmy nauczone przez społeczeństwo by zamknąć nasze doświadczenie w sferze prywatnej. Pozwala nam się płakać i narzekać ale nie wolno mówić o tym w polityczny sposób. Chciałabym podzielić się zatem kilkoma przemyśleniami i doświadczeniami ale również stworzyć bezpieczniejszą przestrzeń do wymiany herstorii i historii i postarać się spojrzeć na nie z innej strony. Celem tego warsztatu jest stworzenie anarchistycznego i antykapitalistycznego podejścia do miłości, związków i seksu. Co stało się dla nas tak oczywiste, że dłużej już nad tym nie rozmyślamy?


Koncert:
*MIRAŻ (Lublin, Warszawa) - Kurwy, wino i pianino. Czteroosobowy zespół lubelsko-warszawski. Mocne polityczne teksty, feministyczny przekaz a do tego szybki punk z chwytającymi za serce melodyjkami. Niedługo nakładem NNNW ukaże się debiutancki LP.
więcej informacji: www.myspace.com/mirazgirls

*TopLes - Lesbopolo (Warszawa, Krakow, Kacze Bagno)
http://www.facebook.com/pages/TopLes/126673640767097?ref=ts

*ZYTA CELULIT (Warszawa) Dwie dziewczyny zaczęły rapować, a, że zajmują się działaniami antydyskryminacyjnymi, to teksty mają o tym właśnie. Udany debiut na malutkich urodzinkach UFY.


*djane Tigre Chay Le (Berlin)

*performance fifi bonlady(Berlin)

+ rodzynek:)


SOBOTA (8 XII):

*Warsztaty zinowo-komiksowe - prowadzenie: Bordowa autorka Siostry Jolanty
Podczas warsztatu uczestniczki i uczestnicy przyjrzą się różnym technikom, formatom, pomysłom na wykonanie, ale również tematom podejmowanym przez autorki i autorów. Spróbują też stworzyć własne ziny. Można przynosić gotowe materiały do działania – teksty, komiksy, rysunki. Na miejscu również do obejrzenia zbiory zinowe oraz distro.
(http://comixgrrrlz.pl/tag/bordowa/; www.xcnpx.blogspot.com)

*Warsztat podstawy techniki tatuażu - prowadzenie: Dominika
Chcesz zacząć tatuować, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Na warsztatach otrzymasz podstawowy plik informacji, który umożliwi ci wzięcie maszynki w swoje ręce!

*Warsztaty free style rapping - prowadzenie: Bordowa
Wychodzę z założenia że rapować może każda i każdy.
A jak się jeszcze ma zaplecze pankowe czy feministyczne, to robi się bardzo obiecująco... Jak się nie ma to też bez obaw-otaczający świat oferuje wiele tematów i szybko nakręca do wykrzyczenia światu swoich komentarzy, na przykład w formie rapowanych piosenek.
Podczas warsztatu popracujemy m.in. nad dykcją, długim oddechem, tekstami, rymami i rytmami. I zrobimy kilka piosenek, a co!
(http://www.widok.wpek.pl/kulturalna_warszawa_new/wpek,3,1437.html?locale=pl_PL)


*Warsztat/dyskusja anarchofeminizm - prowadzenie: Kulka, Tamara

Koncert:
*ILINX (Kopenhaga, Lwów) - dwie queerowe punkówy z Kopenhagi i Lwowa, grają prostą polityczną muzykę, całkowicie DIY, ich utwory są oparte na przyjaźni. Na swoje gigi dojeżdżają stopem, pożyczają gitary od znajomych i marzą o skłotowaniu zamków. Więcej informacji: http://ilinx.bandcamp.com/ ; http://www.youtube.com/watch?v=liL99Ii4wHo

*CURIE (Lwów, Ukraina) Nazwa zespołu powstała na cześć znanej naukowczyni Marii Curie Skłodowskiej. Tworzą go 3 dziewczyny z różnych stron Ukrainy. Obecnie mieszkają i tworzą we Lwowie. Dlatego, że każda z nich ma różne zamiłowania muzyczne, muzyka, jaką grają to mieszanina ich odmiennych upodobań. Na brzmienie składają się wyselekcjonowane dźwięki z poszczególnych gatunków, począwszy od punk rocka, poprzez elektro, skończywszy na minimalizmie. Jak same mówią o sobie: "nasza muzyka to takie dźwięki, którymi przyjemnie jest eksperymentować”. Wybuchowa mieszanka elektropunka, elektroclashu i popu. Więcej informacji: www.myspace.com/thecurieband

After;
*DuPaKa (Kraków, Warszawa, Berlin) Obciachowe hity lat 90' i 80 z lekkimi refleksami nieświeżych przebojów współczesności

NIEDZIELA (9 XII):

*Warsztat ruch autentyczny - prowadzenie Asia
*Warsztat szablonowy - prowadzenie:

A także podczas całego festiwalu będą stoiska z distrem, filmy i pchli targ.


Zapraszamy!
 

UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama