QUEEROWE CENTRUM SPOŁECZNE w ufie
QUEEROWE CENTRUM SPOŁECZNE
Nowe miejsce na tęczowej mapie Warszawy. Szukasz pola do działalności na rzecz społeczności LGBTQ? Masz niespotykaną okazję zrealizować swój plan!

Queerowe Centrum Społeczne powstało jesienią tego roku. Posiada dwa podstawowe cele – pierwszym i jak na razie najlepiej realizowanym jest stworzenie przestrzeni, w której osoby, nie mieszczące się w szeroko pojętej heteronormie, będą mogły się realizować towarzysko, rozwijać się aktywistycznie, kulturalnie, intelektualnie. Większość ludzi, przychodzących na cotygodniowe spotkania Queerowego Centrum Społecznego to osoby młode, często stykające się z homofobią i transfobią w szkole, nierozumiane w domu, niemogące wyrażać siebie w pełni nawet w gronie najbliższych znajomych. Rzeczą niezwykle cenną jest dla nich grupa towarzyska, w której mogą poczuć się swobodnie, bezpiecznie, w której mogą wymienić poglądy, spotkać się z odnoszącymi sukcesy aktywistkami i aktywistami związanymi z ruchem emancypacyjnym LGBTQ w Polsce, gdzie mają okazję obejrzeć i podyskutować o filmach, związanych z tą tematyką.
Druga warstwa działalności Queerowego Centrum Społecznego to warstwa aktywistyczna, która na razie, w związku z krótkim stażem grupy i koncentracją na pierwszym celu, jest w zasadzie planem działalności, a nie działalnością samą w sobie. Jednak duża część grupy ma doświadczenie, nabyte w innych organizacjach i w najbliższym czasie można się spodziewać, że o QCSie usłyszymy nie tylko w kontekście odbywających się pod tym szyldem spotkań w lokalu należącym do UFY, ale jako o organizatorze głośnych i przyciągających tłumy akcji ulicznych.
Chcesz nam pomóc? Chcesz poznać ludzi, z którymi możesz działać, ale też, a może przede wszystkim, się zaprzyjaźnić? Masz wolne poniedziałkowe wieczory? Zapraszamy!
Spotkania Queerowego Centrum Społecznego odbywają się w każdy czwartek o godzinie 19:00, w lokalu Kolektywy UFA na ul. Nowolipki 20 w Warszawie (5 MINUT OD CENTRUM).
Masz problem z trafieniem do nas? Napisz wiadomość prywatną pomożemy Ci trafić ;)
qcs
 

UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości i 1 użytkownik 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama