10 + 1 zasada: najkrótszy przewodnik po UFIE
1. UFA to miejsce spotkań i działania kobiet, dziewcząt, lesbijek, osób nieheteroseksualnych, trans i queer, feministek i feministów oraz członkiń_ów rozmaitych grup marginalizowanych. UFA jest Twoja i dla Ciebie.

2. Co oznacza, że jest tak samo dla innych osób, które współtworzą UFĘ przez bywanie w niej i uczestniczenie w wydarzeniach.

a więc

3. Dbamy o to, żebyśmy wszystkie i wszyscy mogli się czuć bezpiecznie i komfortowo.

4. Nie tolerujemy dyskryminacji na jakimkolwiek tle ani przemocy w jakiejkolwiek formie (również wobec zwierząt, dlatego w ufobarze podajemy smakołyki wegetariańskie i wegańskie).

5. Jesteśmy równe_i - unikamy hierarchii.

6. Komunikujemy się. Jasno, otwarcie, bez przemocy.

7. Nie palimy papierosów w lokalu.

8. Utrzymujemy porządek - pamiętaj, żeby zawsze doprowadzić pomieszczenie do stanu, w jakim je zastałaś_eś. I pozmywaj po sobie - ufoludki tego nie zrobią :)

9. Szanujemy naszych sąsiadów z kamienicy: przede wszystkim myślimy o ich spokoju po 22.00!

10. I jesteśmy sobą, bez ograniczeń :)

i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa

11.Twoją UFĘ prowadzi kolektyw wolontariuszek_y. Żadna z osób, która Cię tu wita, nie pobiera wynagrodzenia za swoją pracę. Ani  też zwykle nie jest zawodową barmanką - didżejką - sprzątaczką - itd.
W UFIE nie jesteś klientem, który płaci za usługę czy produkt. UFA również na Tobie nie zarabia. Wszelkie opłaty przeznaczane są na utrzymanie miejsca, które poza tym finansowane jest z grantów.
Nie posiadamy wielkiego budżetu ani ogromnych możliwości. Nie brak nam za to pomysłów i zapału.
Miej to wszystko na uwadze, przekraczając próg UFY.

A jeśli coś Ci w niej nie odpowiada - standard wyposażenia, oferta baru, nagłośnienie - nie czekaj na cud, który zmieni UFĘ, tylko sama_sam zmień ją  na lepsze. Zmiana jest możliwa. Zmiana jest potrzebna. Zmiana zależy od Ciebie :)
 

UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości i 1 użytkownik 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama